Zvolte prosím kategorii

Na odpovědi pracujeme. Doplníme ji v nejbližší době.

Děkujeme za pochopení.

Tato informace je velice důležitá. Musíme zjistit, jaký má nemovitost peněžní tok.

Tedy provozní příjem, který, kdyby jste chtěli nemovitost pronajímat, zahrnuje nájemné mínus běžné výdaje v hotovosti, a to včetně nákladů na opravy a údržbu a poplatků za správu. Neměli byste zapomenout na finanční transakce a investiční transakce. Pod finanční transakce spadají půjčky, které splácíte, nebo jsou vám spláceny, popřípadě další peníze na půjčky vázané. Mezi investiční transakce spadají zálohy na nemovitosti a hotovost získaná z prodeje nemovitostí. Konečným výsledkem je zvýšení, nebo úbytek množství hotovosti, kterou máte na konci určitého časového období v porovnání s výší hotovosti, kterou jste disponovali na začátku tohoto období. Tím získáte peněžní tok. Je vhodné využít standardního účetního hlášení, kde naleznete potřebné čísla. Díky zjištění peněžního toku nemovitosti, budete vědět kolik vám přináší peněz. V opačném případě, kolik vám prodělává. Tato informace je důležitá hlavně pro investory, kteří si kupují nemovitost právě za účelem vytvoření pasivního příjmu.

 Roman Novotný

Použité zdroje:
Velká kniha realitního byznysu od Roberta Kiyosakiho

Je dobré si uvědomit, že nemovitost v očích někoho, kdo si ji představí například jako budoucí restauraci, má hodnotu zcela jinou, než v očích toho, kdo si na jejím místě představí třeba hotel. Dejme tomu, že cena za tuto nemovitost je deset milionů korun. Potom se může jevit tomu, kdo chce z nemovitosti udělat restauraci, stanovená cena za nemovitost nesmyslně vysoká, avšak tomu, který v ní vidí hotel, se může zdát směšně nízká.

 


V některých případech je i předražená nemovitost velice výhodnou koupí.


 

V některých případech je i předražená nemovitost velice výhodnou koupí. Aby jste zjistili potenciál nemovitosti a byli schopni zjistit, jakou hodnotou nemovitost oplývá, je důležité obstarat si kvalitní informace o nemovitosti a umět se na ni podívat z více perspektiv. Za těchto podmínek se stává investice do nemovitostí velice výhodnou.

 


Roman Novotný

Realitní makléř je pro vás důležitý, protože je to právě on, který vytváří příležitosti, díky kterým můžete nakoupit velice výhodně nemovitost. Rozhodují totiž o tom, kdo uvidí nemovitost jako první a tím vytvářejí šance. 

Spousta makléřů je ale čistě transakčních. To znamená, že jsou zaměřeni jen na to, aby uzavřeli obchod a přežívají jen díky poplatkům a provizím. To potom vede k rozvoji takzvané predátorské mentality. Takovíto realitní makléři Vám budou předkládat příležitosti, které pro vás nebudou nic znamenat a nebudou pro vás mnohdy ani výhodné a nakonec Vám akorát seberou čas. Vy totiž potřebujete makléře, který myslí i na váš prospěch, chápe vaše potřeby, a na základě toho vybírá příležitosti. A přesně tím se pro vás stává přínosný. Od začátku do konce pracují na tom, aby došlo z pohledu klienta k té nejlepší možné transakci.

Občas se stává, že realitní makléř zastupuje jak kupce, tak prodávajícího. V tomto případě se sice dají ušetřit nějaké peníze, nicméně takovýto způsob zastoupení nese určitá úskalí a je při něm zapotřebí odhalit všechna známá fakta a okolnosti, aby nedošlo ke střetu zájmů. 

 


 Nejlepší makléři působí nejen jako prodejci, ale také jako poradci a vědí, že se nevyplatí uzavírat obchod za každou cenu.


 

Nejlepší makléři také vědí, že když je trh na vzestupu, tak není zrovna ideální chvíle na nákup nemovitostí a tak i radí investorům. Působí nejen jako prodejci, ale také jako poradci, kteří se na trhu pohybují dlouhodobě a vědí, že se vyplatí obchod neuzavírat za každou cenu, protože by kvůli tomu mohli do budoucna přijít o spoustu jiných obchodů.

 


Roman Novotný

Použité zdroje:
Velká kniha realitního byznysu od Roberta Kiyosakiho

- platební morálka v bankovních i nebankovních registrech, 
- příjem (pravidelnost, stálost, zaměstnání či podnikání, případně příjmy z vlastní společnosti, mzda na účet či v hotovosti),
- nemovitost - musí být pro banku vhodná do zástavy případně možnost ručení jinou nemovitostí, 
- ratingové pásmou klienta (věk, vzdělání, dosavadní úvěrová historie, rodinný stav, délka pracovních zkušeností, stabilita zamětnavatele, pracovní pozice, lokalita trvalého bydliště)
 
 
Ing.Ilona Dufková
- celkové náklady (nejen sazba, ale i poplatky a další povinné produkty spojené s hypotékou)
- metodické podmínky banky (co vše je třeba doložit k poskytnutí hypotéky, dodatečné podmínky po čerpání úvěru, flexibilita úvěru, možnosti změn a cena za tyto změny)
 
 
Ing. Ilona Dufková
- především na poměru výše úvěru a zástavní hodnoty stanovené znalcem
- bonitou klienta (také rating klienta)
- aktivní využívání bankovních služeb financující banky
- na ochotě uzavřít s bankou další produkt
 
 
Ing. Ilona Dufková

V tomhle případě nehledáte právníka, ale realitního právníka. Charles W. Lotzar, právník těch nejúspěšnějších investorů do nemovitostí, říká, že jednání ve světě realit se hodně liší od jiných druhů jednání a proto je tedy velice důležité, aby jste si vybrali právníka, který už má zkušenosti z oboru realit a této problematice skvěle rozumí. Dobrý právník by měl být odolný, zkušený a natolik sebejistý, aby věděl, kdy je potřeba, aby jste se do jednání vložili i vy, popřípadě kdy je nutné přizvat do jednání ještě někoho dalšího.

 
Charles W. Lotzar 

 


,,Dobrý právník by měl být odolný, zkušený a sebejistý"


 

Měli byste požadovat:

  • Zkušenosti s různými druhy realitních transakcí a zkušenosti s kompletní strukturou financování realitních transakcí.
  • Čas, který bude věnovat práci.
  • Ochotu spolupracovat i s jinými právníky a advokátními kancelářemi.
  • Správné vystupování. Musí umět být jak zdvořilý, tak i průbojný.
  • Umění spolupracovat v týmu.


Měli byste si dát pozor:

  • Nemělo by se u něj objevit zneužití úřední moci v minulosti.
  • Prověřte, jestli na něj nejsou stížnosti.


Roman Novotný

Použité zdroje:
Velká kniha realitního byznysu od Roberta Kiyosakiho

 
 

O nás  |  Kontakt  |  BLOG  |  FAQ  |  Koupit  |  Prodat  |  Pronajmout  |  Financovat

Sídlo společnosti:
EUROKOM, spol. s r.o.,
Šumavská 416/15
602 00 Brno
Zápis v OR:
Společnost je zapsána
u OR KOS v Brně,
oddíl C, vložka 36645.
Kontakt reality:
Ing.Oldřich Janda
Tel: 607 839 693
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt marketing:
Roman Novotný
Tel: 721 682 326
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Realitní činnost: Kromě zprostředkování prodeje či pronájmu Vaší nemovitosti včetně kvalitních právních služeb zvládáme i odborné realitní poradenství, řízení realitních projektů a spolupráci na funkčním celku development. Spolupracujeme s odbornými pracovníky, abychom Vám mohli zajistit posudky stavební fyziky: Denní osvětlení obytných, administrativních, průmyslových, školských a zdravotnických budov. Dále pak oslunění (zastínění) rodinných a bytových domů. Hlukovou studii. Tepelně technické výpočty. Průkazy energetické náročnosti budov. Statiku staveb a stavebních konstrukcí. Služby odpovědného geodeta.

Ekonomická činnost: Cílem je navrhnout ekonomické nástroje pro zlepšení podnikatelské činnosti a zlepšení řízení společnosti. Provádíme následující činnosti: Zpracování podnikatelských záměrů, zpracování ekonomických plánů, zpracování žádostí o investiční úvěry. Provozní úvěry za účelem financování pohledávek, materiálu, nedokončené výroby. Kontokorentní úvěr, rezervní kontokorentní úvěr, bankovní záruky, pojištění záruky pro plnění při výběrovém řízení. Spolupráce při odsouhlasení účetních závěrek včetně návrhů opatření. Ekonomika a využití nemovitého majetku.

Partnenerem RK je vedení účetnictví pro brno www.ucetnictvi-probrno.cz

 

© 2015 Eurokom. Všechna práva vyhrazena.  |  www.wgf.cz - tvorba webových stránek